Marcin Osmańczyk

Utworzono:

09.04.2018

#Pierwsze punkty w 2018r.!

W niedzielne popołudnie został rozegrany przy ul. sportowej 8 mecz 18. kolejki Bytomskiej B-klasy pomiędzy Rodłem Górniki i Nik Pol Ruda śl.

A więc zaczynamy! Tak jak się spodziewaliśmy rywale grali prostą i agresywną piłkę. Warto zaznaczyć, że trener zmienił styl grania i formacje naszej drużyny na to spotkanie. Nasz bramkarz w pierwszej połowie tego spotkania tylko dwa razy musiał wznawiać grę od własnej bramki - obrona dobrze odgrywała swoją obronę. Nasza drużyna natomiast nie dawała odpocząć bramkarzowi drużyny gości, który co chwila musiał wznawiać grę z tego miejsca o ile nie wznawialiśmy jej my z rzutu rożnego po naszych groźnych uderzeniach. Jeden z rzutów rożnych perfekcyjnie został przez nas wykonany. Doskonała centra Mateusza Harazińskiego, świetny "wyblok" Tomka Wiglusza, który skupił całą uwagę defensywy gości na sobie, a Rafał Nowak potężnym strzałem z główki umieszcza piłkę w siatce!!! Bramkarz nie miał szans przy strzale w krótki róg obok słupka! Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa. W drugą nie wchodzimy zbyt dobrze.. Błąd popełnia nasz boczny obrońca i fauluje napastnika gości w polu karnym. Z jedenastu metrów nie myli się zawodnik rywali choć nasz bramkarz był bliski interwencji.. Remis nie utrzymywał się zbyt długo. Długa piłka na skrzydło do schodzącego Mateusza, ten mija rywala i ściga się z drugim defensorem - to był pojedynek expresu z samochodem osobowym, świetnie dogrywa na 16 metr do wchodzącego Tomka Miczki, bramkarz rywali wychodzi, a zawodnik z numerem 13 ze stoickim spokojem "lobuje" bramkarza i ustala wynik na 2-1! Jeszcze kilka razy zagroziliśmy bramce rywali ale takim wynikiem kończy się to spotkanie! Trzy punkty zostają w Górnikach i przesuwamy się na 12 miejsce z 17 punktami!

Warto zaznaczyć również, że w tym meczu zadebiutował Marcel Krzmień od pierwszej minuty! Zawodnik ten urodzony w 2000 roku powrócił do naszego klubu z wypożyczenia i walczy o miejsce w składzie naszego zespołu! Ten 17-latek jest rówieśnikiem naszego kapitana więc tym bardziej powinien wedrzeć się do pierwszej jedenastki, a umiejętności mu nie brakuje co docenili kibice głośną aprobatą!

Terminarz dla nas nie jest łaskawy.. W niedzielę na wyjeździe zagramy o 16:00 z drugą drużyną Odry Miasteczko Śl, która jest vice-liderem naszej ligi, a tydzień później podejmiemy na własnym stadionie lidera ze Świerklańca! Bądźcie z nami tak liczni jak w miniony weekend! Naprawdę sporo kibiców nas dopingowało za co dziękujemy i postaramy się zagrać jak najlepiej bo gramy dla was!